První Volvo pomoc

15.09.2014 14:38:06 aktualizováno | alese | 1983x

První pomoc na cestách s Volvem

Je to k neuvěření, ale i Volvo se někdy může při jízdě zastavit. Pro několik typičtějších situací vám přinášíme návody, jak je řešit. Pokud se někomu stalo něco jiného a povedlo se mu to jednoduše opravit, neváhejte se podělit o svoji zkušenost s ostatními. Rádi váš příspěvek zveřejníme.

Málo paliva v nádrži V70II

Někdy se stává, že nemůžete nastartovat. Motor točí, ale nechytá. Pokud je Volvo zaparkováno ve svahu (směrem dolů nebo šikmo, např. na obrubníku) a ručička ukazatele stavu palive je hodně vlevo, může to být tím, že se k pumpě nedostává zbytek paliva – nádrž je konstrukčně rozdělena na dvě poloviny a ten zbytek benzínu může být právě v té druhé, než je pumpa.
Náprava je snadná - mělo by stačit dostat auto na rovinu nebo dolít tak 10 l paliva.

Nejde otevřít víčko nádrže V70II

Na výpary dojedete k jediné otevřené pumpě široko daleko a chcete tankovat. Jenže najednou nejde otevří víčko nádrže. Hrozně pospícháte. Žádná panika - většinou stačí intenzivní bouchání vlevo nahoře od víčka nádrže při současném odemykání – zatuhlý zámek povolí.
Pokud ne, musíte se přes prostor pro lékárničku a různé kryty dostat k zámku a ručně ho zasunout.
V každém případě je pak dobré ho promazat – ale po zamknutí vozu se víčko nádrže zamyká až po cca sedmi minutách, nechte ho tedy otevřené, zamkněte, vydržte čekat a namažte zámek v zamčené poloze – tedy s vystrčenou západkou.

Rozsvítí se kontrolka motoru/převodovky

Zachovejte chladnou švédskou hlavu (vlatní, ne motoru). Auto pojede v nouzovém režimu, tedy pomaleji. Kontrolujte teplotu a zkuste dojet do servisu nebo aspoň na bezpečné místo k odstavení vozu.

Nejdou zpátky vrátit sklopené zadní sedačky

Někdy se stane, že z bezpečnostního pásu vypadne zarážka (kulatý plastový nýtek) a pásy se zavinou víc, než je potřeba, zkrátí se tedy a brání vrácení sedačky zpět. Při sklopené sedačce nejdou pásy vysunovat. Na opravu už musíte mít nářadí a povolit uchycení pásu – potřebujete klíč č. 14, 15 (podle modelu), pás povolíte, sedačku, resp. Opěrku sedačky vrátíte na místo, pak teprve půjde pás vysunout a přišroubovat na původní místo.

Výměna žárovek

Sami to raději nezkoušejte a zajeďte do servisu, chce to nějakou zkušenost. U předních světel musíte u některých modelů odmontovat  překážející krabičky, hadičky, a u zadních světel je zasunutí patice pěkný hlavolam (patice se vysune, bez změny polohy vymění žárovka a zasune - v případě změny polohy je vracení na dlouho). A o xenonech to platí dvojnásob, jen v rukavičkách.

Rozvodové řemeny

Nepodceňujte výměnu rozvodů v předepsaných servisních intervalech! Oprava potkaného motoru je dražší.