Klasiky V70 a 850

02.08.2014 09:28:51 aktualizováno | admin | 932x

T6R DOPORUČUJE

Naším nejoblíbenějším (nejspolehlivějším) modelem je typ V70 druhé generace (2000 - 2007) a speciálně nejpovedenější jsou ročníky 2001-2003. To se ještě tolik neprojevoval vliv Fordu a vozy z tohoto období jsou velmi spolehlivé, poctivě zpracované, nešizené. V pozdějších ročnících je vidět patrná snaha o větší ekonomiku výroby slučováním dílů z různých platforem..

Ekonomické, ale i zábavné ježdění je s dieselovým D5 v manuálu, zážitky z akcelerace pak v T5, ať už manuál nebo automat.

Kdo se nebojí tuningu, i z D5 lze udělat pěkne svižné vozítko, se zvýšením výkonu motoru je ovšem dobré pamatovat i na lepší brzdy - R brzdy.

Řada R se ještě navíc pyšní nejpohodlnějšími sedačkami, jaké kdy Volvo asi vyrobilo. Zaboření těla při zrychlení do ergonomicky skvěle tvarované sedačky z měkké kůže je opravdu super zážitek, který nepřestane nudit.

Jako optimální z hlediska poměru investice a užitné hodnoty (spolehlivost, náklady na údržbu, vzhled) stále vítězí létami prověřená klasická 850. Vozy s najetým půlmilionem kilometrů nejsou nic neobvyklého a při pravidelné údržbě budou sloužit ještě dlouho.

Klasikou je verze TDI s pětiválcem VW, rychlé svezení je ve verzi R. Přes svůj věk vypadá 850 pořád dobře, obzvlášť s nějakými pěknými disky, čirými světlomety a dalšími drobnými vychytávkami.