Jak se správně řídí Volvo

25.08.2014 12:28:24 aktualizováno | alese | 590x

První zásadou je pořízení dostatečné zásoby švédských (třeba i jiných) lahůdek a nápojů před jízdou. Také je možno poživatiny zakoupit mluvením do mikrofonu a průjezdem u okénka v nejmenovaném řetězci, ale vzhledem k přítomnosti manželky, tchýně, tří dětí, psa a bicyklů nedoporučujeme vzhledem k případný zmatkům či nerozhodnosti při výběru.
Z výše uvedeného vyplývá, že se jedná o mód chalupa, dovolená a podobně. Ale ani to řidiči Volva nezabrání rozvalit se v neskutečně pohodlné kožené sedačce, pustit si oblíbenou hudbu, dětem pustit na LCD obrazovkách v opěrkách film, zařadit D a nechat se unášet krajinou s příjemným bubláním D5 nebo T5 na zvukovém pozadí a jiné zvuky nevnímat.
V módu bez rodiny je to obdobné, jen nikomu nemusíte pouštět film, hudbu si pustíte hlasitěji, sedačku spolujezdce použijete jako odkládací stolek a na křižovatkách při zelené můžete razantnějším sešlápnutím plynu provokovat řidiče sportovnějších aut. Nejvíce se pak člověk vyřádí přece jen na německých dálnicích, kde může bez obav vytáčet motor do vyšších poloh.

Volvo tuning   Volvo přívěs
Největší legrace je pak mód tuning, kdy vyšlechtěná krabice s úplně jinými vnitřnostmi bez problémů prohání Porsche nebo Lamborgini. To je ale jen opravdu pro skalní fandy, s vozem s vnitřními výztuhami a maximálním odlehčením toho moc na chalupu neodvezete. Ale pěkně pozlobit umí i jen chipnutá D5 nebo verze R, která může mít 300 koníků.


Ne tak zábavný, ale velmi užitečný je mód stavba. Do starších "krabic" se vešla po sklopení zadních sedaček deska sádrokartonu (to současné modely nezvládají). Další prostory Volva pak vyplní obkladačky, pytle malty, lepidla, na střechu přijdou pak lišty a trubky a něco může přijít i do vozíku v případě instalovaného tažného zařízení (lépe než vozík ale vypadá přívěsu voziku pro koně, letadla, lodě nebo karavanu). Materiál na menší koupelnu jste si tak odvezli při jedné návštěvě stavebnin.
Příbuzným podmódem je stěhování nebo nákup nábytku, využití vnitřních a vnějších prostor vozu je obdobné, jen to nemusí tak bíle zašpinit.
A v blízké budoucnosti už nebudeme sahat na volant, mačkat pedály a budeme si jen třeba číst nebo vyřizovat maily...