O Karkulce

Kdysi dávno vyrobili Červenou Karkulku. Ale že je Karkulkou, ještě nevěděla, bylo to jen červené Volvo 480. Narodila se roku 1991, s výbavou roku 1992 a žila byla od narození u jedné firmy na zážitky v Německu. Ale tam jí nějak neměli rádi nebo se okoukala, tak se Karkulky ujala jedna hodná babička a žily spolu až do roku 2011, kdy babička v požehnaném věku 79 let odešla do nebíčka. Karkulce se po ní moc stýskalo a nebylo jí příliš do ježdění. Babičky vnouček se to snažil napravit a Karkulce vrátit chuť do života, ale bylo to nad jeho síly a odvezl ji na trh v Hamburku, kde smutně čekala na další osud.

Smutněla, strádala dlouhý čas, až se z nenadání objevil v zimě před vánocemi roku 2013 statečný zachránce z Čech, který si pro Karkulku přijel na přání své přítelkyně.  Té se totiž moc moc líbila, chtěla jí za kamarádku, ale přesto Karkulka dostala podmínku; musí dojet do Prahy po svých a když to dokáže, budou se o ní za odměnu hezky starat. Snažila se, bojovala o bytí nebytí, do Prahy dojela na pokraji svých sil bez výfuku, nebrzdící, nesvítící, plná vody, ale vítězící. Po několika měsících v servisu T6R a dnech v salonu krásy se stala tou Karkulkou, o které je řeč - téměř jako nová, sytě červená, plně fungující.

"Auto krásně jede, je lehké, obratné a pocit, kdy vám vyjedou ta výklopná světla je nenahraditelný. Chtěl bych, aby se Karkulka dočkala veteránské testace  a dělala radost třeba i mým dětem!", dodává spokojený a hrdý majitel tohoto tak pečlivě renovovaného vozu.

Vůz budete moci spatřit příští rok na akci "Legendy v Praze" Bohnicích.